هر استارت آپ اینترنتی در مراحل آغازین توسعه، نیاز به توجه ویژه ای دارد. برای رسیدن به یک محصول موفق، شما علاوه بر بازار هدف به یک ایده اولیه قدرتمند در مورد آنچه که به دنبال انجامش هستید نیاز دارید. اغلب پروژه هایی منجر به کسب درآمد می شوند که یا جوامعی را به وجود می آورند و یا خدمتی متفاوت را به عموم مردم ارائه می دهند.

در این مطلب ما به دنبال ارایه ایده هایی، برای مدیریت مراحل راه اندازی یک استارت آپ جدید هستیم. مهم نیست که به صورت انفرادی امور و کارها را انجام می دهید و یا به صورت تیمی، مهم این است که اگر بتوانیم انجام امور را در یک طرز تفکر درست قرار دهیم، متوجه می شویم که فرآیند انجام کارها بسیار سریع تر طی خواهد شد و در طول رشد پروژه شما خودتان را بیشتر از هر زمانی خلاق و وقف پروژه تان خواهید یافت. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

از همان ابتدا روی برندینگ و اسم تان کار کنید

ایده های بازاریابی و انتخاب نام تجاری مناسب برای محصول بسیار مهم هستند. نام تجاری باید ساده و قابل تشخیص باشد و بازاریابی شما باید مخاطب را به سمت وب سایت شما هدایت کند.

تنها راه موفقیت پروژه های نو، این است که در مورد روابط عمومی و بازاریابی آن به خوبی فکر شده باشد. بدیهی است وقتی دارای ۱۰۰ هزار نفر بازدید ماهیانه باشید این کار ساده ای است. اما زمانی که برای اولین بار این کار را شروع می کنید این یک جنگ بزرگ است چون هنوز کسی شما را نمیشناسد. فقط این نکته را در ذهن داشته باشید که بازاریابی شما باید تبدیل به یک فرآیند هر روزه شود.

بسیار سخت است که بخواهیم یک تکنولوژی بازاریابی خاص را به شما معرفی کنیم، به خاطر اینکه انواع گوناگونی از پروژه ها وجود دارند. اما برای مثال در اکثر اوقات در شروع کار خوب است که نام سایت خود را در گالری های CSS ثبت کنید و وب سایتتان را مورد توجه مخاطبان آن گالری قرار دهید. این مثالی کوچک است که می توانید ایده های بیشتری به شما بدهد.

روی رسیدن به نتایج مورد نظر تمرکز کنید

هر امکانی را که برنامه نویسی می کنید باید ۱۰۰٪ به پروژه تان مربوط باشد. سال اول از زندگی پروژه جدید شما حیاتی ترین زمان برای ساخت استخوان بندی آن است. سعی کنید از تغییرات کوچک HTML و CSS بپرهیزید مگر اینکه این تغییرات بسیار حیاتی و مؤثر در رابط کاربر باشند.

نتایج مثبت، دقیقا همان عواملی هستند که می توانند پروژه شما را به یک تجارت کوچک و یا یک شرکت بزرگ تبدیل کنند. شما می خواهید با گذشت زمان شاهد افزایش ترافیک سایت‌تان و همچین ثبت نام کاربران و درآمد باشید. رضایت افرادی که در حال حاضر بازدید کننده وب سایت شما هستند، مهمترین عامل جذب مخاطبین جدید است. آنها لینک شما را به اشتراک می گذارند و شما را به دیگران توصیه می کنند، در حالیکه اگر وب سایت شما کارایی لازم را نداشته باشد، بیشتر کاربرانی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کنند، دیگر به سایت شما برنخواهند گشت و شما آنها را از دست خواهید داد.

شکستن ایده های بزرگتر

زمانی که شما ایده های زیادی در ذهنتان داشته باشید، بسیار مشکل است که بتوانید بر روی یکی از آنها تمرکز کنید. با وجود این مشغولیت ذهنی، لازم است که برای تکمیل و اولویت بندی اهداف، شیوه ای صحیح برگزینید. آنها را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید تا راحت تر به آنها بپردازید.

من پیشنهاد می کنم که یک برگه بردارید و تمام امکاناتی را که می خواهید داشته باشید را یادداشت کنید و کشف کنید که کدام یک از آنها با ارزش تر هستند.

سعی کنید که ایده های خود را کوچک و قابل برنامه ریزی انتخاب کنید. بعد از آنکه چند هفته ای را مشغول یادداشت اهدافتان بودید، حالا زمان آن رسیده است که تمرکز خود را بر روی اهداف کوچکی بگذارید که بین ۱ – ۳ روز برای پیاده سازی آنها وقت لازم دارید. اگر ایده شما ۲ هفته برای پیاده سازی به زمان احتیاج دارد، ممکن است عاقلانه باشد که به کل آن ایده را فراموش کنید و تلاش کنید که کارهای کوچک تر را تکمیل کنید. چابک باشید!

فازهای توسعه سریع

سرعت مهمترین فاکتور در راه اندازی یک استارتاپ است. محصولات جدیدی که در اینترنت به وجود آمده اند اغلب حاصل آزمایشات افراد کنجکاو و خلاق بوده اند. ایده خود را پیاده سازی کنید و منتظر بنشیدید و ببینید چگونه در دنیای واقعی کار می کند.

هدف از کار روی یک استارت آپ این است که سریع تر یاد بگیرید. می توانید ایده های گوناگونی را تست کنید و چون بازدیدکنندگان از ایده کلی شما باخبر هستند و تغییرات را قبول می کنند. این به شما این آزادی را می دهد که بخش های مختلف استارت آپ را بررسی و تست کنید. سریع تر می توانید تغییرات را ایجاد کنید و از انجام آنها نکته های جدید را بیاموزید و سریع تر به سراغ کار بعدی میروید.

شما باید یک تعادل سالم بین بازاریابی محتوا و ایجاد امکانات جدید برقرار کنید. کار کردن با کدهای متن باز باعث صرفه جویی در زمان برای توسعه وب سایت میشود. در دراز مدت شما میتوانید به روز رسانی ها را به صورت هفتگی انجام دهید و در کنار آن همزمان به یادگیری و تجربه نکات جدید بپردازید.

برای صرفه جویی بیشتر در زمان، کار کردن با یک برنامه نویس دیگر بسیار می تواند مفید باشد. کارکردن با شخصی آگاه در کنار پروژه که به کارتان از خارج از زوایه دید خودتان نگاه می کند، یک نعمت بزرگ است. اما در نهایت شما هر دو دارای اهداف و طرز فکر مشترک برای انجام کار هستید.

برنامه ریزی برای مدیریت طولانی

چند ماه اولیه پس از راه اندازی همیشه وحشتناک است. شما به طور پیوسته بر روی بازاریابی و توسعه و مدیریت وب سایت کار می کنید، به علاوه به دنبال پیدا کردن سرنخ هایی برای برنامه های آینده وب سایت هستید. بسیار مفید و جذاب است که یک قدم از کارهای روزانه جلو تر بروید و به این فکر کنید که شرکت شما در سال آینده و یا در دو سال آینده چه جایگاه و مرتبه ای را باید داشته باشد.

اکثر پروژه ها حتی قبل از رسیدن به دو سالگی با شکست مواجه می شوند. بهترین نصیحتی که می توانم به تمام پروژه های نو پا ارایه کنم، این است که در اسرع وقت به ثبات برسند. شما خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته در اختیار تمام جهانیان می گذارید، و اگر نتوانید این کار را انجام دهید مطمینا فرد دیگری این کار را انجام می دهد.

حتی شبکه های اجتماعی قدیمی نظیر MySpace، Friendster هنوز به دنبال ترافیک بیشتر در هر روز هستند. این وب سایت ها به اندازه ی شبکه های جدید به طور مثال Facebook، Twitter فعال نیستند. با وجود اینکه آنها هم اکنون استارت آپ به حساب نمی آیند اما همچنان به فعالیت هایشان برای داشتن ترافیک بیشتر ادامه می دهند.

اگر شما بتوانید یک وب سایت را برای مدت ۶ یا ۷ سال آنلاین نگه دارید، فوایدی که برایتان خواهد داشت را خواهید دید. تداوم و ثبات خدمات، مرز بین پروژه های موفق و شکست خورده را مشخص می کند.

جمع بندی

راه اندازی پروژه و استارت آپ بر اساس ایده شخصی، مسیر تمام طراحان وب نیست. برای ایجاد نرم افزار های تحت وب قدرتمند و آنلاین نگه داشتن آن ها، نیاز به تجربه های فراوان و فداکاری بسیار دارد.

لازم است روی استارت آپ ها مطالعه کنید و از نزدیک رشد و شکست آنها ار ببیند. طی سال های گذشته هزاران استارت آپ مختلف راه اندازی شده که دنبال کرده تجربیات آنها کمک زیادی به پیشرفت شما می کند.

پست های مشابه

image-466

پیگیری سفارشات

ارسال شده در ۱۱ آبان ۱۳۹۴

اگر میخواهید از وضعیت شرکت خود مطلع شوید اقدام زیر را انجام دهید: راه اندازی واحد صدای مشتری ۱- سعی کنید در فرم نظر سنجی سوال کنید که از کجا با شما آشنا شده اند تا متوجه ...

image-423

۲۰ کاری که پولدارها هر روز انجام می‌دهند

ارسال شده در ۱۷ مهر ۱۳۹۴

۲۰ کاری که پولدارها هر روز انجام می‌دهند تام کارلی، نویسنده آمریکایی برای مدت ۵ سال عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را ...

image-379

آمازون

ارسال شده در ۰۵ مرداد ۱۳۹۴

آمازون یکی از مشهورترین فروشگاه‌های اینترنتی سرتاسر دنیا است که بیشتر به خاطر فروش آنلاین کتاب شهرت دارد. آمازون هم‌چنین سابقه زیادی در امر تجارت الکترونیک دارد. این استارتاپ با هدف رشد کردن کار خودش ...