یک برند قوی، خسته یا در تلاش برای زنده ماندن؟
یک برند قوی به شما در بدست آوردن فروش‌های بیشتر کمک می‌کند و مشتریان بیشتری برای شما می‌آورد. پس برای بررسی وضعیت سلامت آن زمان بگذارید. در ادامه با پنج سؤال برای برندهای قدیمی آشنا می‌شویم:

۱- آیا جایگاه برند قوی دارم؟
به چیزی فکر کنید که برند شمارا منحصر به‌ فرد می‌کند. وضعیت فعلی و آینده برند شما چگونه است؟ چرا مردم باید به آن اهمیت بدهند؟ برند شما درگذشته برای مخاطبین معنایی داشته، حالا به وضعیت رقبای خود نگاه کنید، آنها چه چیزی به مخاطب معرفی کرده‌اند؟ در این بین شرایط محیطی و موقعیت‌های کلان را هم مد نظر قرار دهید.

۲- آیا برند من روشن و شفاف است؟
آیا بطور روشن و شفاف اهداف برند خود را مشخص ساخته‌اید؟ آیا ویژگی‌هایی که موجب منحصر به فرد بودن آن می‌شود را انتقال داده‌اید؟ در رابطه با استفاده از کلمات تخصصی یا جمله‌بندی‌های آن توجه داشته باشید. فقط بر یک پیام مشخص تأکید کنید – داشتن فهرستی شامل ۵ یا ۶ هدف و شعار … تنها موجب سردرگمی مخاطب شما می‌شود.

۳- آیا برند من وجه خوبی دارد؟
به تمام فعالیت‌های خود توجه کنید، از لوگو و هویت گرفته تا وبسایت و محتوایی تبلیغاتی که استفاده می‌کنید. آیا برند شما با آنها مطابقت دارد؟ آیا تصویر ارائه ‌شده از برند همخوان و مطابق با آن است؟ آیا تناسب و یکنواختی را در آنها مشاهده می‌کنید؟ مثلاً آیا فونت‌های استفاده‌ شده توسط شما در تمام بخش‌های یکسان است؟ یا اصلاً این موضوع اهمیت ندارد؟ برندهایی که از چنین ویژگی ه برخوردار هستند، این احساس را انتقال می‌دهند که یک شخص مسئولیت رسیدگی و بازبینی آنها را دارد، و بنابراین مشتری شما تصور می‌کند که این کسب و مدیریت آن همین نگرانی و توجه را به آنها هم مبذول می‌کند.

۴- آیا برند من احساس خوبی را انتقال می‌دهد؟
حمایت از قولی که با برند خود به مخاطب داده‌اید از طریق رفتاری که در برخورد با مخاطب انجام می‌دهید موضوع بسیار حیاتی می‌باشد. به چگونگی رفتار خودتان و کارمندان خودتان در صحبت کردن، فروختن و خدمت‌رسانی به مشتریان تحت نام و برند شما توجه کنید. به یاد داشته باشید که مردم عمل کردن یا عدم توجه به قول داده شده توسط برند را بخوبی متوجه شده و نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌دهند.

۵- آیا فقط من تنها حامی و پشتیبان برند خودم هستم؟
توجه کنید و ببینید چه کسانی در مورد برند شما صحبت می‌کنند و این صحبت‌ها در کجا و چه فضایی در جریان است؟ آیا این جریان همان‌گونه که پیش از این بود است؟ پیشنهاد شدن برند شما، صحبت شدن از آن، شبکه‌های اجتماعی و اعلام رضایت مشتریان قبلی بطور مشخص نشان‌ دهنده این موضوع است که برند شما از طرفدارانی برخوردار است.
اگر در مورد یک یا دو مورد از موارد اعلام شده در بالا احساس نگرانی می‌کنید، پس زمان آن فرا رسیده که توجه بیشتری به برند خود اختصاص داده و به آن توجه کنید. به راحتی می‌توانید با کمی وقت به مخاطب خود ثابت کنید که برند شما ارزش توجه آنها را دارد و اینگونه توجه مخاطب را به فرصتی برای فروش و . . . بیشتر تبدیل می‌کنید.

پست های مشابه

image-472

بازاریابی در اینستاگرام

ارسال شده در ۰۵ دی ۱۳۹۴

همانطور که می‌دانید شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام یکی از آن شبکه‌های نسبتا نوظهور اما بسیار موفقی است که در چند وقت گذشته بیشتر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. به‌طوری که تعداد کاربران روزانه آن ...

image-184

راه های موفقیت برند

ارسال شده در ۰۸ تیر ۱۳۹۴

خبر خوبی که امروزه از دنیای کسب و کار ایران به گوش می رسد، این است که هر روز بر تعداد مدیرانی که بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه خلق و توسعه برند کسب و ...

image-166

هشت اشتباه رایجی که ممکن است به برندتان لطمه بزند :

ارسال شده در ۰۸ تیر ۱۳۹۴

هشت اشتباه رایجی که ممکن است به برندتان لطمه بزند : ۱- آیا شما برای برندتان برنامه‌ریزی دقیقی دارید؟ برنامه‌ریزی که منحصراً و به‌طور مشخص برای برند خودتان باشد؟ یک برنامه‌ریزی واضح باهدف‌هایی مشخص بیش از ...