(همیشه حرفه ای‌ترین فرد در جمع باشید)

چطور در روابط تماس چشمی ایجاد کنید؟ بهترین و مطمئن ترین راه کدام است؟چطور دست بدهید تا با اعتماد به نفس به نظر برسید؟چه زمانی باید طرف مقابل را به نام و چه زمانی به نام خانوادگی صدا بزنید؟در روابط اجتماعی تان چه سوالاتی بپرسید تا شما رایک نابغه برونگرا بدانند؟چه تن صدایی داشته باشید تا خوشایند و دل نشین باشد؟ ۸۰% مردم به اشتباه چطور صحبت میکنند؟چطور در جمعی بایستید؟ دستانتان چه حالتی داشته باشد؟چه زمانی باید و چه زمانی نباید لبخند بزنید؟و …

تکنیک شماره ۱ : کفِ دستانتان را به نمایش همگان بگذارید
تا به حال شاید تصور میکردید چشمان اولین جایی است که در روابط باید به آن توجه میکردید؟
اما اینطور نیست ! …
اخیرا روانشناسان کشف کرده اند اولین جایی که طرف مقابل ناخودآگاه از آن سیگنال دریافت میکند، رویت کف دستان طرف مقابل است. یکی از حرفه ای ترین کارهایی که میتوانید انجام دهید، سعی کنید کاملا نامحسوس کف دستانتان را به معرض نمایش بگذارید.
کافیست طرف مقابل کف دستانتان را رویت کند تا ناخودآگاه شما را فردی صادق و قابل اعتماد بداند بدون آنکه شما را بشناسد… بنابراین از این پس در هر جمعی که قرار دارید، سعی کنید مطمئن شوید همه کف دستانتان را دیده باشند.
این یک نشانه قدرتمند در مبحث زبان بدن است

تکنیک شماره ۲ : نام شان را بلند، رسا و زیاد صدا بزنید
فکر میکنید خوش صداترین، زیباترین و دوست داشتنی ترین کلمه نزد هر شخص چیست؟ بله دست حدس زدید، نام خودشان است !
همه دوست دارند نامشان را بشنوند. اما فقط افراد حرفه ای هستند که این را میدانند و در هر رابطه ای به وفور نام طرف مقابل را صدا میزنند تا مکانیزم لذت از شنیدن نامشان را در وجودشان فعال کنند.
اگر میخواهید امتحان کنید، سعی کنید از این پس در دیدارهایتان با دیگران، نام آنها را بیشتر به کار ببرید و با زیبایی تمام آنرا تلفظ کنید تا برق را در چشمان طرف مقابل تان ببینید.
این تکنیک برگرفته از ریشه های علمی روانشناسی از تحقیقات روانشناس مشهور زیگموند فروید است.

تکنیک شماره ۳ : سوالاتِ خاص و کمتر شنیده شده بپرسید
میخواهید صحبت تان را در یک رابطه کوتاه و سرد کنید؟ کافیست بپرسید “خب چه خبر؟” “چیکارا میکنی؟” … این نوع سوالات کلیشه ای هیچ هدف و انگیزه ای در فرد ایجاد نمیکند با شما صحبت کند.
چون آنقدر مردم سرشان شلوغ است در روز که واقعا خودشان هم نمیدانند چه خبر جدید؟ حتی اگر بدانند هم نمیدانند کدام را برای شما بگوییند؟ بنابراین خیلی ساده و معمولی پاسخ میدهند تا اطلاعاتی اشتباه به شما نداده باشند.
سوالاتِ خاص، باعث میشوند طرف مقابل یکه بخورد و لبخندی بر لبانش برای پاسخ دادن به شما بنشیند.
این سوالات را قبل از هر قرار ملاقاتی پیدا کنید و بنویسید ، مانند مثال “به نظر اگر فردا هوا آفتابی باشد خوب است یا برف و باران؟” ، “چرا همه دوست دارند با شما صحبت کنند؟” “چقدر کفش های زیبایی پوشیدید، میتونم بپرسم از کجا خریدید؟” و …

تکنیک شماره ۴ : مونوتُن صحبت نکنید، صدایتان را کنترل کنید
افراد جذاب و کاریزماتیک، اهمیت زیادی به صدایشان در روابط میدهند. آنها صدایشان را کامل بررسی میکنند بر روی چه لحنی و چه تن صدایی باشد و بعد صحبت میکنند.
شما هم باید از این پس توجه بیشتری به تن صدایتان داشته باشید و به مدت زیادی با یک لحن و تن صدا صحبت نکنید. فقط برای اینکه بدانید چقدر این عمل ناشیانه و خسته کننده است ارائه هم دانشگاهی تان را سر کلاس به یاد بیاورید و یا سخنرانی هایی که خوابتان می برد…
سعی کنید با فاصله کم اما به صورت مکرر تن صدایتان را تغییر دهید تا صحبت شما برای طرف مقابل خسته کننده نباشد و همیشه بخواهد به تن صدایتان علاقه نشان دهد.

تکنیک شماره ۵ : از دستانتان به درستی استفاده کنید
در یک تحقیقی که دانشگاه هاروارد از فیلم های رهبران بزرگ تاریخ انجام داده بود، نتیجه جالبی گرفته بودند : رهبرانی که حرکات دست بیشتری داشتند و تقریبا گفته هایشان را با دستانشان نشان میدادند به مراتب تاثیر بیشتری بر مخاطبینشان میگذاشتند.
اما چرا مردم تاثیر بیشتری از حرکات می پذیرند؟ دلیل آن ترکیب ارتباط کلامی با ارتباط غیرکلامی است.
مردم از زبان بدن شما بیش از (حدود ۷۰%) محتوای صحبت تان (فقط ۳% محتوا مهم است) شما را درک میکنند و به منظور اصلی شما پی میبرند. شما اگر بتوانید محتوای گفتاری تان را با زبان بدن صجیح هم راستا کنید تاثیر فوق العاده زیادی بر روی مخاطبین تان خواهید گذاشت.

پست های مشابه

image-454

سخنانی کوتاه اماجاودنه

ارسال شده در ۱۸ مهر ۱۳۹۴

?لطفا بادقت و با حوصله بخونید? ?سخنانی کوتاه اماجاودنه ?بیل گیتس:? ?اگر فقیر به دنیا آمده‌اید، این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر بمیرید، این اشتباه شما است. ?? ?سوآمی ویوکاناندن? ?در یک روز، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید، ...

image-452

لبخند زیباترین رفتار غیر کلامی شما

ارسال شده در ۱۷ مهر ۱۳۹۴

???لبخند زیباترین رفتار غیر کلامی شما دقت کرده اید که بعضی افراد همان لحظه ای که وارد اتاق می شوند اتاق را روشن می کنند ؟ حضور آنها به تنهایی می تواند توجه یک جمع شلوغ ...

image-409

هفت چیزیکه نباید در محل کارتان بکار ببرید

ارسال شده در ۱۷ مهر ۱۳۹۴

هفت چیزیکه نباید در محل کارتان بکار ببرید ۱.'اگه میشه...' چه از کسی سوالی داشته‌باشید و چه بخواهید کارآموز شرکت برایتان تعدادی کپی بگیرد، به زبان آوردن اگه میشه، صرفا نشانه‌ی تردیدتان است و باعث می‌شود فردی ...