کلینیک محصول چیست؟؟

کلینیک محصول یک متد تحقیقات بازاریابی می باشد که به کمک آن انتظارات مشتری ها در مورد محصولات و خدمات شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و واحدهای مختلف از قبیل واحد تولید ، تحقیق و توسعه ، بازاریابی شرکت تصمیمات خود را در مقاطع مختلف بر اساس این نظرات اتخاذ می نماید.

کلینیک محصول با هدف شناسایی انتظارات مشتری ها با در نظر گرفتن همه اصول مربوط به تحقیقات بازار است. در کلینیک محصول ، محصول های شرکت در معرض بازدید مشتری ها احتمالی قرار می گیرد و آنها نسبت به محصولات شرکت ارائه می نمایند.

نظرات جمع آوری شده در زمان های مختلف تأمین و ارائه محصول مورد استفاده شرکت ها قرار گرفته و مدیران مختلف را در ارائه خدمات بهتر و مناسب تری یاری می نماید.

کلینیک محصول ابزار پرقدرتی جهت ارتقای سطح توانمندی مدیران بازاریابی شرکت ها محسوب می شود و با دقت بالایی می تواند نظرات مشتریان احتمالی را به شرکت منتقل نماید.

کلینیک محصول با بودجه های کم و محدود، جلوی شکست های میلیاردی شرکت ها را می گیرد و سهم بازار محصولات را افزایش دهد.
اهداف کلینیک محصول عبارتست از

– شناسایی مشتریان به منظور بخشبندی بازار (Segmentation)

– شناسایی ارزش ها از نگاه مشتریان

– بررسی رفتار خرید و رفتارشناسی مشتریان

– شناسایی نقاط قوت ، ضعف ، فرصت ها و تهدیدات محصولات شرکت

– مقایسه محصولات و برند شرکت با رقبا

– شناسایی ترجیحات خرید و تصویر و آگاهی برند در ذهن مشتریان

– ارزیابی روش های فروش و توزیع موثر محصولات

– درک حساسیت مشتری از قیمت

– موثرترین روش های ارتباطی با مشتریان

– دریافت ارزش های احساسی مشتری

– ارزیابی تمایل به خرید مشتریان

– پیش بینی تقاضای بازار
محصول چه زمانی لزوم اجرا دارد

۱- قبل از طراحی و تولید محصول

قبل از طراحی و تولید یک محصول جدید (New Product Development) و با هدف یافتن انتظارات مشتریان احتمالی در خصوص تولید یک محصول مورد پسند می توان کلینیک محصول را اجرا کرد. در زمان تولید محصول جدید در خصوص ایده تولید و ویژگی هایی که این محصول خواهد داشت، از مشتریان احتمالی سوال پرسید.

۲- بعد از طراحی اولیه

بعد از طراحی اولیه و رسیدن به نمونه اولیه ای از محصول، کلینیک محصول امکان عملیاتی دارد. یعنی نمونه اولیه ساخته شده از محصول، به قضاوت نمونه های تحقیق گذاشته خواهد شد و نقاط ضعف و قوت آن شناخته می شود.

۳- ایجاد محصول اصلی قبل از عرضه به بازار

بعد از پایان طراحی و ساختن محصول جدید و قبل از عرضه انبوه محصول به بازار، کلینیک محصول مفید است. در این زمان محصول ساخته شده و نهایی به مشتریان احتمالی عرضه شده و نظرات مشتریان احتمالی در خصوص محصول سنجیده می گردد.

۴- پس از ارائه محصول به بازار

در مرحله چهارم هدف از کلینیک محصول، ارزیابی نظرهای نمونه های تحقیق در مورد ضعف و قوت محصول در بازار به منظور اصلاح روش های تولید، افزودن ویژگی های جدید به محصولات، اصلاح کمبود محصول ، ارتقا رضایت مشتریان، بهبود خدمات دهی جانبی محصول است. کلینیک محصول در مرحله چهارم می تواند روش های مفیدی در ارائه خدمات به شرکت ها پیشنهاد نماید.
کلینیک محصول چه تفاوتی با روش های تحقیقات بازاریابی دارد

کلینیک محصول یکی از روش های تحقیقات بازاریابی می باشد که تمرکز اصلی آن را بر ارزیابی محصول و ارائه خدمات مناسب، به منظور کسب رضایت مشتریان است. تمامی روش های تحقیقات بازاریابی در این روش نیز باید رعایت گردد. روش های نمونه گیری آماری، روش های تحلیل آماری، مدل های تحقیق بازاریابی و… این روش از جمله روش های آینده نگر بوده و با هدف شناخت نیاز مشتریان و برآورده کردن آن طراحی می گردد.

پست های مشابه

image-481

سبک خلاقانه ترجمه برای تولید محتوای سایت

ارسال شده در ۱۸ شهریور ۱۳۹۵

وبمسترهای هوشمند ارزش محتوای کاملا تولیدی را می‌دانند از این رو بر آنند که به جهت کمک به تلاش‌های سئو، و راضی نگهداشتن کاربران و گوگل، اقدام به تولید محتوای ارزشمند نمایند . برخی با ...

image-472

بازاریابی در اینستاگرام

ارسال شده در ۰۵ دی ۱۳۹۴

همانطور که می‌دانید شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام یکی از آن شبکه‌های نسبتا نوظهور اما بسیار موفقی است که در چند وقت گذشته بیشتر توجه‌ها را به خود جلب کرده است. به‌طوری که تعداد کاربران روزانه آن ...

image-466

پیگیری سفارشات

ارسال شده در ۱۱ آبان ۱۳۹۴

اگر میخواهید از وضعیت شرکت خود مطلع شوید اقدام زیر را انجام دهید: راه اندازی واحد صدای مشتری ۱- سعی کنید در فرم نظر سنجی سوال کنید که از کجا با شما آشنا شده اند تا متوجه ...